Po 7 latach od ostatniej podroży pełnej Flmowych przeżyć Objazdowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży BAJKOBUS znowu wyrusza w trasę! Zatrzyma się na pięciu przystankach (Serock, Nowe, Osie, Pruszcz, Koronowo), dokąd przywiezie specjalnie wyselekcjonowane filmy animowane.

W listopadzie przez wybrane miejscowości powiatu świeckiego i okolic przejedzie Bajkobus. Na jego pokładzie znajda się zarówno cenione klasyki, jak i najświeższe osiągnięcia polskiej animacji. Animowani pasażerowie Bajkobusa zabiorą dzieci i młodzież do niesamowitego świata barwnych marzeń i swobodnej kreacji!
Objazdowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży Bajkobus już po raz trzeci dostarczy znakomite flmy animowane tam, gdzie do tak barwnego repertuaru na co dzień trudno dotrzeć. Nawet jeśli w okolicy nie ma kina – tym razem będzie ono na wyciągniecie reki!
Dwie poprzednie edycje Festiwalu w 2008 i 2009 zgromadziły ok. 10 000 widzów, odwiedzając 15 miejscowości. Tym razem Bajkobus wybierze się w nieco krótsza trasę, co nie znaczy, ze radości będzie mniej! Projekcje wysmakowanych filmów dla kilku grup wiekowych, warsztaty animacji, konkursy dla publiczności, ciekawi goście i interesujące prelekcje – na młodych widzów czeka prawdziwa frajda i niezapomniane doświadczenia.
Dla nauczycieli zaś Festiwal będzie kolejna okazja do przekonania się, ze polska animacja jest skarbnica pięknych filmów, które mogą przysłużyć się codziennej dydaktyce.

Pracownia Ferment Kolektiv
Agnieszka Powierska

tel. 603 558 085
e-mail: agnieszka.powierska@ferment.com.pl
www.ferment.com.pl